Don Quijote de la Hana


Don Quijote de la Hana

Úvod


Zdravím! Vítejte na stránce Dona Quijote de la Hana, kde se budu snažit vyvracet veškeré lži a manipulace, které se táhnou okolo diskuse ohledně Manželství pro všechny (MpV), fakticky, s podkladem studií a s pomocí názorů odborníků. Úvodem ale něco málo o projektu jako takovém.

Tento projekt vznikl jakožto reakce na rozhovor s paní Jochovou a panem Schneiderem v časopisu Sociální služby (1/2021), kde docházelo hned k několika porušení základních debatních pravidel. V onu chvíli jsem se rozhodl začít vyvracet jednotlivé mylné představy, které všeobecně lidi okolo Manželství pro všechny, LGBTQI+ komunity a problematiky genderu mají.

Někteří z Vás se teď možná chytají za hlavu a říkají si, co je to za blbost. Vždyť tady jsou gayové všeobecně přijímáni širší společností a vlastně je všem docela jedno, s kým spíte nebo co jste zač. Bohužel, tohle je názor velmi nepravdivý. Všeobecně trpí lidé z LGBTQI+ komunity daleko častěji předsudky či fyzickým napadením.

Nechť jsou lež a předsudky mými větrnými mlýny.

Zároveň bych chtěl poděkovat jmenovitě autorce obrázku Cherry a paní Nepejchalové za poskytnutý prostor na stránce původně určené pro otevřený dopis.


Váš,


Don Quijote de la Hana


Články


Boj s větrným mlýnem dezinformací

  1. Rozvody a promiskuita
  2. Historie, křesťanské tradice a postoj církví křesťanských k manželství pro všechny
  3. Gender

Boj s větrným mlýnem nenávisti

  1. Everybody walkin' this land